Pravidla ligy "Jitsu Borec"
  1. Liga v kartách jitsu je především hra a zábava. Každý hráč by tedy měl přistupovat k soutěži v duchu FAIR PLAY (FÉR HRY)

2. Kdo se nehodlá řídit pravidlem 1, ať se raději do soutěže nepřihlašuje. Každé porušení pravidel, nebo podvádění má samozřejmě za následek vyloučení z ligy.

3. Do "Ligy v kartách jitsu" se může přihlásit jen držitel černého pásku a ninjovské masky (porazil Senseie). Takový hráč to myslí s kartami jitsu vážně, hra ho baví a má přístup do "ninja hide out"

4. Hrací systém je jeden zápas každý s každým. Body za zápasy se budou započítávat do TABULKY. Po skončení základní části postoupí 16 ninjů do play off, kde se již bude hrát vyřazovacím způsobem. Při rovnosti bodů a skóre budou muset zápasníci sehrát ještě jeden souboj.

5. Zápasy se budou konat v tajné ninjovské místnosti (ninja hide out), protože tam je klid a zatím tam skoro nikdo nechodí. Zápasem se rozumí několik her v cardjitsu a ten, kdo vyhraje více her, je vítězem zápasu.

6. Soupeři se sejdou v domluveném čase na žíněnce v ninja hide out a sehrají spolu nejvíce sedm her. To znamená, že se vítězem zápasu stává ninja, který má čtyři body. Hraje se tedy do čtyř. Zápasníci tedy spolu mohou odehrát nejvíce 7 her při výsledku 4:3, nebo nejméně 4 hry a to při výsledku 4:0.

7. Aby se předešlo dohadům, tak po každé hře se soupeři postaví vedle sebe a každý napíše, kolik vítězných her právě dosáhl. Pro příklad se podívejte na obrázek.  Po skončení zápasu to udělejte opět a udělejte si screenshot, který může sloužit jako důkaz vašeho vítězství. Pište pouze anglicky, češtinu uvidíš jen ty, ale už ne ostatní. Nezapomeň hlásit stav zápasu velkými písmeny i. Po každé svojí výhře v souboji napíšeš písmeno I (jako Ivan), takže když to bude např. 2:1 pro tebe, budeš hlásit I I a soupeř I. Hraje se do čtyř.

8. Každý s každým ve skupině si odehraje zápas v klidu, až se mu to bude hodit. Oba soupeři potom nahlásí výsledek v sekci ZÁPASY na webu. Přečtěte si každý, s kým máte hrát ve skupině a domluvte se spolu libovolným způsobem na termínu zápasu. SZ, email, ICQ.

9. PLAY OFF - zápasy ve vyřazovací části se budou hrát takto: čtvrtfinále - stejně jako základní část semifinále - na 4 vítězné souboje (jako v základní části) Hraje se do čtyř, kdo má 4, tak vyhrál.

10. Jestliže během zápasu někomu vypadne připojení k internetu, tak započatá hra se počítá jako bod pro soupeře a pokračuje se dál ve hře. *vysvětlení  Soupeř musí počkat u žíněnky několik minut, aby se smolař mohl zase přihlásit, popřípadě restartovat systém. Během této doby můžete kontrolovat návštěvní knihu, nebo jiný domluvený způsob spojení (ICQ, chat, email), zda soupeř nevysvětluje důvod odchodu ze hry. Povinností toho, kdo má během zápasu nějaké technické problémy s počítačem, je nahlásit soupeřovi případný odklad další hry. Jestliže někdo odejde ze hry a do půl hodiny o sobě nepodá zprávu soupeřovi, prohrává kontumačně.

Každý se již jistě setkal v multiplayerových onlinovkách s lidmi, kteří když vidí, že je pro ně hra ztracena, tak jednoduše odejdou ze hry. Nepochybně by se někdo takový našel i v lize Jitsu Borec. Pravidlem o bodu pro soupeře se snažím takovému jednání zabránit tím, že při odchodu zápasníka z rozehrané hry získává bod soupeř.
Bohužel ale musím trvat na dodržování tohoto pravidla i pro toho, komu se zasekl počítač.
Každý, kdo do ligy šel toto pravidlo četl a sám si mohl zvážit, zda mu jeho PC a připojení k internetu dovolí hrát ligu bez takovýchto problémů.